• RSS
  • Facebook
  • Twitter
01
Kwiecień
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Północna Europa bardzo często jest dość niedoceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak mnóstwo godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo bogatej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo godnych uwagi zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!
źródło: www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, zoo-safari.net.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.